TÁBOR V MECHŮRKOVĚ

foto
Na dva týdny jsme se přenesli do vesnice Mechůrkov, kterou obývají skřítkové. Kolem Mechůrkova žijí ale i další bytosti, například ohnivá paní, hejkalí rodinka či bludička. Hned první večer náš uvítal hlavní skřítek - Bonifác z Podlesí - ale před našimi zraky ho unesli dva Plášťovci! Rozhodli jsme se, že ho zachráníme. Ale nejdříve bylo potřeba složit erb, který nás na naší záchranné misi ochrání...
A tak jsme se do toho hned další den pustili! Nejdříve jsme navšítivli starého moudrého skřítka, který nám dal první souřadnici vedoucí k prvnímu sklíčku. To jsme také nakonec získali a úspěšně do erbu vložili. Další den jsme se setkali s hejkalí rodinkou, které jsme museli pohlídat neposedná hejkálčata a večer nás čekala cesta k bludičce. Nikdo se neztratil, naopak - dostali jsme další sklíčko i další souřadnici!
U ohnivé paní jsme málem nepochodili - ohnivý pták jí uletěl a sklíčko měl na krku... Ale podařilo se nám ho vystopovat a sklíčko jsme i tak získali. I když to bylo o fous - dostali jsme se k němu právě v momentě, kdy začínal hořet. Večer nás ale ještě ohnivá paní navštívila a ujistila nás, že ohnivý pták se znovu z popela narodil. Ještě jsme ale neměli všechna sklíčka. Cesty nás tedy zavedly ke stromovému muži - a strom promluvil! Po chvíli soupeření s přemnoženými ptáčky jsme získali další sklíčko i souřadnici. Odpoledne jsme se na ono místo vydali a čekala nás tam stromová víla. Raci jí ale přestřihli šňůrku s korálemi, tak teď má na krku alespoň sklíčko... Vystopovali jsme tedy raky i s perlami, získali je a víle jsme předali její krásný perlový náhrdelník.
Od víly jsme získali poslední sklíčko, které (jak nás víla upozornila), se smí vložit do erbu až po setmění a také nám řekla, že máme být připraveni na vše. Rozhodli jsme se tedy si zabalit nejnutnější věci a po setmění jsme se sešli u erbu. Poslední sklíčko jsme dosadili a v ten moment se erb celý rozsvítil! A nejen to - v dálce se rozsvítilo další světýlko! Po jednom jsme k němu postupně vyrazili. Cesta nás zavedla až do pracovny hlavního skřítka Bonifáce - měl pracovny dvě, jednu tedy obsadila zelená skupinka a druhou červená. V pracovnách jsme přespali a ráno hledali, co by nám mohlo pomoci a ejhle - našli jsme dost informací o Plášťovcích.
V dalších dnech jsme se k plášťovcům přibližovali, až jsme se rozhodli, že je přepadneme. Ale ouha - oni nás přepadli ze zálohy a ještě nám sebrali munici! Nu což, museli jsme si pomoci jinak. Nakonec jsme se k Plášťovcům dostali a zahájili palbu. Po několika minutách urputné bitvy jsme nad Plášťovci vyhráli a mohli osvobodit Bonifáce - to bylo radosti! Dali jsme si s ním schůzku ve 20:00 v jeho pracovně. Byli jsme přesní. Bonifác nás zavedl k pokladu, kvůli kterému ho Plášťovci věznili. Když jsme se vrátili do vesničky, zjistili jsme, že na oslavu osvobození Bonifáce nebudeme sami - dorazila bludička, ohnivá paní, víla, zášupšák, skřítek i hejkalice s hejkálčaty! Užívali jsme si, popili květový nektar a pak se pomalu odebrali ještě jednou za Bonifácem, který nám předal na památku ještě malou pozornost.
Další den nás čekalo už jen balení, uklízení a nekonečná noc:-)
V neděli jsme vyrazili na vlak a to jsme ještě netušili, jak to dopadne. České dráhy nezklamali a tak jsme si užili o pár hodin delší (a o pár víc dopravních prostředků) cestu domů. Sice se zpožděním, ale nakonec jsme v neděli zdárně do Prahy dojeli:-)
foto

Poděkování firmě FT vaky

Specifické problémy letošního tábora s dostatkem vody nám velmi pružně a ochotně pomohla vyřešit zápůjčkou skvělého vaku na vodu firma FT vaky, s.r.o. které velmi upřímně děkujeme! Naše zkušenost s touto formou skladování vody je perfektní a určitě na ni navážeme.