TOH V ÚJEZDĚ

foto
V září jsme se vydali tradičně do Újezda nad Zbečnem, abychom tam strávili víkend plný her a soutěží. Potáborová výprava se vždy nese ve znamení doznívající táborové nálady, připomínání táborových okamžiků a povídání příběhů. A k tomu patří samozřejmě táborové hry!
V sobotu jsme zahájili tábornické olympijské hry slavnostním přenosem olympijského ohně, který plál po celou dobu našich olympijských her. A začalo se soutěžit! Na řadu přišly disciplíny nové i známe, například slalom s prknýnkem na hlavě, nalévání vody poslepu, pumpování, zvířecí běh, lámání sirek, zavazování tkaničky jednou rukou, chůze poslepu a spoustu dalších.
Před večeří jsme zařadili velmi "oblíbenou" hru a to "židličky" (nebo chcete-li "kresílka"). Tobiáš vydržel úctyhodných 50 minut a tím překonal tulácký rekord! Večer jsme, poměrně netradičně, rozdělali oheň a opekli buřty, rohlíky, jablka... Co si kdo přinesl:-)
Další den, tedy v neděli, jsme ještě dohráli pár soutěží a po důkladném balení a úklidu jsme vyhlásili vítěze letošních olympijských her. Cesta zpátky byla poté trochu dobrodružnější, než jsme předpokládali (České dráhy nezklamaly:-)), ale domů jsme se dostali jen s 15 minutovým zpožděním:-)
Také s námi poprvé jela Kája, Pepa a Vilda a my doufáme, že se s nimi na další výpravě zase potkáme!