LISTOPAD NA SEVERU

foto
Listopadová výprava se odehrála na severu, přesněji v Náchodě. Cesta do Náchoda byla dlouhá, ale nakonec jsme zdárně dorazili do klubovny, která se na víkend stala naším domovem. Ještě v pátek večer jsme si stihli vyrobit pasy - jsme přeci u hranic, tak kdyby byly náhodou potřeba. Pro jistotu jsme ale každý zvolili krycí jméno:-) A protože jsme neměli možnost vložit do pasu fotografii, museli jsme se nakreslit.
Sobotní ráno bylo ospalé (také díky tomu, že v celé klubovně byla celkem tma), takže jsme se probouzeli postupně a pomalu. Po nasnídání jsme vyrazili do slunečného podzimního dne. První půlku výletu jsme šli jen do kopce, což mělo ale výhodu - druhou půlku jsme šli jen z kopce:-))
Cestou nahoru jsme ale potkali malou uplakanou holčičku, která utekla ze své země - Grabska - protože na ni tatínek neměl čas. Při útěku ztratila svoje pexeso. A tak jsme se rozhodli, že jí pomůžeme. Museli jsme být ale obezřetní, protože v její zemi se schyluje k bitvě. Potkali jsme po cestě mnoho bunkrů, které stráží hranice a také strážníka, který na nás vyskočil zpoza křoví a hned kontroloval pasy. Naštěstí jsme všichni prošli a mohli pokračovat po cestě dále. Doslova pár metrů před městem jsme potkali ještě selku, která také z Grabska utekla a ta nám pověděla, že se v té zemi nežije vůbec dobře. Holčičce jsme sice pexeso najít nestihli, ale předali jsme jí její chůvě - třeba se s ní ještě potkáme...
Při procházce městem jsme si ještě odhlasovali cestu na zámek, ale netušili jsme, že mezi námi a zámkem je 300 schodů:-)) Procvičili jsme tedy po výletě ještě svaly a mohli se pokochat pohledem na medvědárium. I medvěda jsme zahlédli. Večer nás čekala zasloužená večeře, poté jsme si pustili pár reklam (všechny byly skvělé!) a nakonec jsme si po dlouhé době zazpívali s kytarou.
Neděle byla ve znamení balení a úklidu, protože nás čekala dlouhá cesta zpět a museli jsme odjíždět poměrně brzy. Cesta zpátky proběhla bez problémů, zato ve znamení těšení se na příští - vánoční - výpravu:-)